fot. https://pixabay.com/pl/photos/stopy-dziecka-nogi-baby-mi%C5%82o%C5%9B%C4%87-4260035/

W USA toczy się walka o życie nienarodzonych dzieci

Senat USA ponownie odrzucił ustawę, która pozwalałaby we wszystkich stanach na mordowanie dzieci poczętych. Działacze pro-life cały czas walczą, aby zabijanie niewinnych i nienarodzonych dzieci było niedozwolone.

W Stanach Zjednoczonych trwa batalia o życie nienarodzonych. Od kilku miesięcy Demokraci, na czele z prezydentem Joe Bidenem i jego administracją, zabiegają o wprowadzenie ustawy federalnej, która ma legalizować zabijanie dzieci poczętych we wszystkich stanach. Choć dokument pod nazwą „O ochronie zdrowia kobiet” bez problemu przeszedł przez Izbę Reprezentantów, to jednak utknął w Senacie. Demokraci próbowali przegłosować prawo pozwalające na mordowanie nienarodzonych dzieci. Do osiągnięcia celu potrzebowali 60 głosów.

– Wzywam moich kolegów i Amerykanów do walki. Wzywam Amerykanów i wszystkich tutaj, aby bronili prawa wyboru. Wzywam moich kolegów do głosowania na „tak” – powiedział Chuck Schumer, przedstawiciel Demokratów.

Przedstawiciele Partii Republikańskiej podkreślili, że ustawa „o ochronie zdrowia kobiet” nie ma nic wspólnego z ochroną zdrowia. To ustawa o legalnej tzw. aborcji.

– To nie jest ustawa „o ochronie zdrowia kobiet”. To ustawa o aborcji na żądanie, bez ograniczeń i bez limitów – mówił John Cornyn, Partia Republikańska.

Plan zwolenników tzw. aborcji upadł podczas głosowania

– Wniosek nie jest zaakceptowany – oznajmiła Kamala Harris, wiceprezydent USA.

Obecnie w całym kraju trwają brutalne protesty środowisk proaborcyjnych. Zastraszani są sędziowie, dochodzi także do profanacji Mszy świętych. Dzieje się to na kilka tygodni przed tym, jak Sąd Najwyższy w USA ma wydać orzeczenie, które – według doniesień – obali skrajnie niesprawiedliwy precedens „Roe vs. Wade”, który prawnie – od niemal 50 lat – chronił tych, którzy mordowali nienarodzonych. Po jego ogłoszeniu wiele stanów gotowych jest na wprowadzenie przepisów, które będą zakazywały zabijania poczętych dzieci, co nie podoba się zwolennikom tzw. aborcji.

– Planned Parenthood jest gotowe. Będziemy walczyć stan po stanie, zakaz za zakazem, razem z naszymi partnerami: niezależnymi klinikami, funduszami aborcyjnymi, aby zabezpieczyć nasze prawo do kontrolowania naszych ciał i podejmowania własnych decyzji – oznajmiła Kelley Robinson z Planned Parenthood.

Kontrmanifestacje organizują obrońcy życia nienarodzonych dzieci – tych, którzy nie mogą się sami obronić.

– Jestem tutaj, ponieważ chcę bronić niewinnego życia w łonie matki. Nie sądzę, że istnieje argument za „moim ciałem, moim wyborem”, ponieważ istnieje niewinne życie, które nie wybrało bycia w łonie matki, a mimo wszystko jest zabijane i zapomniane – podkreśliła Clove Jarrel, działacz pro-life.

Wyrok Sądu Najwyższego dotyczący ochrony życia w Stanach Zjednoczonych ma zapaść w przyszłym miesiącu.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl