fot. pixabay.com

[TYLKO U NAS] Dr A. Dąbrowski: Życie przestało być prawem człowieka

Pod pozorem tolerancji wzięto w karby edukację, narzucono dziedzinie pro-life, że nie może ona jasno wyrażać swojej opinii w przekazie. Można mówić, że tzw. aborcja jest prawem człowieka, natomiast życie przestało być prawem człowieka. To żenujące – powiedział dr Artur Dąbrowski, prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej, na antenie Radia Maryja w audycji „Aktualności dnia”.

Parlament Europejski debatował w środę nad kontrowersyjnym dokumentem, w którym postuluje się niegraniczony dostęp do tzw. aborcji. Autorem raportu jest chorwacki europoseł.

– Mamy syndrom narzekania, ale nie naprawiania rzeczywistości. (…) Jak można dopuścić do debaty, która stoi w opozycji do przyjętych reguł prawnych w parlamencie Unii Europejskiej, które wyraźnie mówią że ludzkiemu embrionowi należy się prawna ochrona? (…) Dokonuje się marsz przez instytucje. Na początku Robert Schuman i Alcide De Gasperi, którzy stworzyli UE na pięknych chrześcijańskich zasadach, zostali zdominowani przez komunistów. Przejmując Unię, komuniści wnieśli do niej całkiem nowe zasady. (…) Dziś walczy się o to, żeby kobieta miała prawo „w ramach równości” do zabicia człowieka. Natomiast Kościół katolicki jest głosem tych, którzy chcieliby mieć prawo do życia i chcieliby, żeby ktoś ich reprezentował – zauważył dr Artur Dąbrowski.

Przygotowano raport, który jest – jak donoszą media – czubkiem góry lodowej, gdzie ujawniono (jak mówi się w lewicowej nowomowie) „sponsorów” religijnych ekstremistów – kontynuował gość Radia Maryja.

– Są tam wymienione instytucje, począwszy od Watykanu poprzez różnego rodzaju wspólnoty pro-life, ale jest tam także bardzo ważne polskie nazwisko – o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR przedstawiony jest jako ekstremista, który się przeciwstawia lewicowej narracji zezwalającej na mordowanie dzieci – powiedział.

Prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej zwrócił także uwagę na to, że „pod pozorem tolerancji wzięto w karby edukację, narzucono dziedzinie pro-life, że nie może ona jasno wyrażać swojej opinii w przekazie”.

– Można mówić, że tzw. aborcja jest prawem człowieka, natomiast życie przestało być prawem człowieka. To żenujące – podkreślił dr Artur Dąbrowski.

Gość „Aktualności dnia” wskazał, że „powinniśmy odwoływać się do katolickiej nauki społecznej. Chociażby ustalono nie wiadomo jakie prawa, to w sumieniu katolika to prawo nie obowiązuje”.

– Obawiam się natomiast tego, że nie bez powodu pojawia się to w momencie, gdy próbuje się w czasie po pandemii podać koło ratunkowe w postaci wsparcia finansowego w ramach tzw. Nowego Ładu. Czy nie robi się tu kolejnego narzędzia, którym będzie wymuszało się ustanowienie rezygnacji z ochrony życia w krajowych parlamentach? Są kraje, które jasno mówią, że bronią życia od poczęcia. (…) Znów mamy do czynienia z wejściem Unii Europejskiej w kompetencje państw narodowych. Jeżeli nad tym głosuje się w Parlamencie Europejskim, to jest to jakaś paranoja. Jak można pozwolić na głosowanie, które łamie obowiązujące w UE prawo? – pytał prezes Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej.

Cała rozmowa z dr. Arturem Dąbrowskim dostępna jest [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl