fot. sxc.hu

Projekt ustawy #ZatrzymajAborcję” trafi do Sejmu w przyszłym tygodniu

Obywatelski projekt ustawy, który wykreśla z ustawy aborcyjnej przesłankę eugeniczną trafi do Sejmu w przyszłym tygodniu – Zapowiedziała to w Sejmie Kaja Godek z komitetu inicjatywy ustawodawczej #ZatrzymajAborcję. Działaczka pro-life spotkała się z politykami z Parlamentarnego Zespołu na rzecz Prawa do Życia.

Pod projektem zakazującym zabijania chorych nienarodzonych dzieci podpisało się już ponad pół miliona osób – mówiła Kaja Godek z Fundacji Życie i Rodzina.

Mogę powiedzieć, że wyjątkowe zaangażowanie wielu środowisk stojących po stronie życia, zarówno środowisk związanych z Kościołem katolickim, jak i tych związanych z prawosławiem oraz zupełnie świeckich, także osób niewierzących, czyli bardzo szeroki front doprowadził do tego, że wynik tej zbiórki będzie rekordowy ze wszystkich zbiórek antyaborcyjnych, które miały miejsce do tej pory. Po złożeniu tych podpisów w Sejmie są trzy miesiące na wyznaczenie terminu pierwszego czytania tego projektu. Do końca lutego takie czytanie powinno się odbyć – akcentowała Kaja Godek.

Obecnie prawo w Polsce dopuszcza tzw. aborcję w trzech przypadkach: gdy według medyków ciąża zagraża życiu lub zdrowiu kobiety, gdy do zapłodnienia doszło w wyniku gwałtu, bądź, gdy lekarze uznają, że dziecko jest chore.

Obywatelski projekt popierają także przedstawiciele najwyższych władz państwowych. Prezydent Polski Andrzej Duda zapowiedział, że złoży swój podpis pod takim projektem.

RIRM

 

 

 

drukuj