fot. PAP/Paweł Supernak

Sejm ma głosować nad całością projektu tegorocznego budżetu

Sejm ma dziś głosować nad całością projektu tegorocznego budżetu. Resort finansów przewiduje, że dochody i wydatki budżetu państwa wyniosą po 435 mld zł.

Budżet przewiduje środki m.in. na program „Rodzina 500 plus”, tzw. trzynastki dla emerytów i rencistów oraz zwiększenie wydatków na obronę.

W czwartek nad ustawą budżetową debatowała sejmowa komisja finansów. Poprawki do projektu złożyły kluby PiS, KO, Lewicy oraz PSL-Kukiz’15.

Po zakończeniu prac szef komisji poseł Henryk Kowalczyk zaznaczył, że projekt budżetu świadczy o odpowiedzialności rządu.

– Ten budżet jest rewelacyjny. To jest budżet zrównoważony. Myślę, że to pokazuje, jak odpowiedzialny jest rząd Prawa i Sprawiedliwości. Taki poziom wydatków nie byłby możliwy, gdyby nie odpowiedni poziom dochodów, a to mogliśmy uzyskać dzięki uszczelnieniu systemu podatkowego. Te wszystkie ustawy uszczelniające system podatkowy nie byłyby też możliwe, gdyby nie ogromne wsparcie naszego prezydenta Andrzeja Dudy, bo to właśnie prezydent wspierał działania rządu, pozwalając na to, że jednak uszczelniliśmy te podatki. Wiadomo, że trzeba było mierzyć się z mafiami VAT-owskimi, a tych pieniędzy było bardzo dużo – jest to kwota sięgająca blisko 100 mld złotych rocznie – wskazał Henryk Kowalczyk.

O godz. 9.00 w Sejmie rozpocznie się wielogodzinny blok głosowań. Posłowie będą się pochylać nad poszczególnymi poprawkami. Zagłosują też nad całością projektu.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl