fot. PAP/Leszek Szymański

M. Kamiński i M. Wąsik nie zostali wpuszczeni do Sejmu

Maciej Wąsik oraz Mariusz Kamiński próbowali wejść do Sejmu. Na teren parlamentu weszli w grupie posłów Prawa i Sprawiedliwości. W trakcie wejścia doszło do szarpaniny ze Strażą Marszałkowską. Drzwi do budynku Sejmu zostały zamknięte.

Zaczęły się rządy autorytarne, posłowie nie mogą wejść do Sejmu – powiedział Maciej Wąsik, który podkreślił, że jest posłem i chce wykonywać swoje obowiązki.

Polityk PiS jako bezprawne działania ocenił brak umożliwienia wejścia do budynku.

– Będzie to złamanie prawa. Będzie to pozbawienie dużej grupy wyborców ich reprezentacji w Sejmie. Zaczęły się rządy autorytarne. Tu są posłowie, którzy nie mogą wejść do Sejmu. Hołownia boi się dwóch posłów? To miał być otwarty i przyjazny Sejm. To jest wielkie oszustwo. To się nazywa strach. Oni się po prostu boją. To strach przed prawdą i opozycją. Oni się boją – mówił Maciej Wąsik.

Marszałek Sejmu, Szymon Hołownia, wydał postanowienie o wygaśnięciu mandatów posłów PiS po wyroku sądu skazującym prawomocnie Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika za przekroczenie uprawnień w tak zwanej aferze gruntowej.

W opinii prezydenta Andrzeja Dudy, który ułaskawił polityków, są oni nadal posłami. Takie stanowisko ma także Prawo i Sprawiedliwość.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl