Obraz autorstwa Freepik

Sejm pracuje nad projektami dotyczącymi zabijania nienarodzonych dzieci  

Sejmowa komisja nadzwyczajna rozpocznie dziś prace nad czterema projektami liberalizującymi prawo aborcyjne w Polsce. Chodzi o dwa projekty Lewicy, jeden Koalicji Obywatelskiej i jeden Trzeciej Drogi. Szefowa komisji zapowiedziała, że posłowie uchwalą wniosek o wysłuchanie publiczne wszystkich projektów. Wysłuchanie to – jak podała – planowane jest na 17 maja.

Posłowie z koalicji rządowej chcą dojść do porozumienia i wypracować jeden projekt regulacji pozwalający na zabijanie dzieci w łonach matek.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości, Joanna Borowiak, członek komisji nadzwyczajnej, obawia się, że podczas prac gremium głos przeciwników aborcji może być ograniczany. Polityk mówi o tym w kontekście niedawnego wywiadu z szefową komisji.

Usłyszałam, że każdy głos, który będzie uznany za radykalny czy przeciwko aborcji, to będzie głos obrażający tę drugą stronę, która jest za legalizacją aborcji. Pani przewodnicząca będzie przywoływała nas do porządku i może będzie nas wykluczała. Ciekawa jestem czy pani przewodnicząca będzie odbierała nam głos, kiedy będziemy prezentować zdanie przeciwników aborcji? Obawiam się, że nie będzie równości w tej komisji. Z całą pewnością skoro pani przewodnicząca powiedziała, że złoży wniosek o wysłuchanie, to mam nadzieję, że znajdzie się miejsce i nie będzie ono ograniczane dla tych, których stanowisko jest jednoznaczne, jest przeciwko legalizacji aborcji –  powiedziała Joanna Borowiak.

Projekt Lewicy zakłada legalizację aborcji do 12. tygodnia ciąży. To samo proponuje Koalicja Obywatelska. Jej projekt zezwala też w niektórych sytuacjach na zabicie dziecka po 12. tygodniu.

Trzecia Droga chce z kolei odwrócenia skutków wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. tzw. aborcji eugenicznej. Inny projekt Lewicy częściowo depenalizuje zabijanie dzieci w łonach matek i pomoc w tym procederze.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl