fot. cba.gov.pl

Likwidacja Centralnego Biura Antykorupcyjnego

Prezydent Andrzej Duda powiedział, że likwidacja Centralnego Biura Antykorupcyjnego oznacza „przetrącenie karku” walce z korupcją w Polsce. W poniedziałek minister koordynator służb specjalnych, Tomasz Siemoniak, poinformował, że projekt likwidacji CBA jest gotowy, a jego zadania ma przejąć nowa instytucja policji – Centralne Biuro Zwalczania Korupcji.

Prezydent Andrzej Duda ocenił na konferencji prasowej w Edmonton w Kanadzie, że decyzja rządu jest specyficzna.

Politycy Platformy Obywatelskiej, o ile pamiętam, przed laty gremialnie głosowali za powołaniem Centralnego Biura Antykorupcyjnego. W 2006 r. wszyscy posłowie Platformy zagłosowali za powołaniem CBA. Widocznie CBA bardzo im się naraziło przez te lata i dzisiaj chcą zlikwidować tę służbę, chcą doprowadzić do tego, żeby w walce z korupcją w Polsce został przetrącony kark przez likwidację CBA. Widoczne mają w tym interes –  zaznaczył prezydent Andrzej Duda.

Premier Donald Tusk mówił w poniedziałek, że Centralne Biuro Antykorupcyjne jest przeniknięte polityką i dlatego jego zdaniem potrzeba nowej strategii walki z korupcją.

Szef rządu stwierdził, że przez ostatnich osiem lat CBA ścigało tylko polityków opozycji, a nowa instytucja ma patrzeć przede wszystkim na ręce władzy.

Centralne Biuro Antykorupcyjne powstało w 2006 roku. Zajmuje się zwalczaniem korupcji, m.in. na szczytach władzy i w instytucjach publicznych.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl