fot. PAP/EPA

Francja: co najmniej pięciu migrantów zginęło w La Manche, ofiar może być więcej

Co najmniej pięciu migrantów zginęło w nocy z poniedziałku na wtorek, próbując przeprawić się przez kanał La Manche łodzią, w której znajdowało się 110 osób – poinformowała dziś francuska policja. Wśród ofiar śmiertelnych jest dziecko – dodano.

Ciała migrantów znaleziono na plaży w miejscowości Wimereux na północy Francji – podała regionalna gazeta „La Voix du Nord”.

Jak dodała, służby ratunkowe znalazły na plaży ocalałych z katastrofy ojca i czteroletnią córkę. Dziewczynka jest pod opieką lekarzy, jej stan jest ciężki.

W poszukiwaniach uczestniczą trzy śmigłowce i łodzie służb ratunkowych, które przeczesują nabrzeże w poszukiwaniu pozostałych ofiar.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl