Zgubiona przez Bundeswehrę skrzynka z amunicją odnaleziona

Należąca do Bundeswehry skrzynka z ostrą amunicją, która zaginęła podczas lotu niemieckich żołnierzy liniowym samolotem francuskich linii lotniczych Air France do Mali, odnalazła się po dwóch tygodniach poszukiwań. Informację podała w niedzielę agencja dpa.

Zaginiony bagaż został znaleziony w magazynie Air France Cargo w stolicy Mali, Bamako – poinformowały w niedzielę francuskie linie lotnicze. Bundeswehra została powiadomiona o odnalezieniu zguby.

Niemieccy żołnierze podróżując 28 maja z Berlina do Bamako nadali broń i amunicję na bagaż. Po dotarciu na miejsce okazało się, że skrzynka z 880 sztukami amunicji zniknęła. W drodze do Mali samolot lądował w Paryżu, gdzie prawdopodobnie doszło do pomyłki przy przeładunku bagażu.

W misji pokojowej ONZ w Mali uczestniczy 300 niemieckich żołnierzy.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl