fot. naszapolska.pl

Pożegnanie śp. red. Marii Adamus

Rodzina i przyjaciele pożegnają dziś śp. Marię Adamus, założycielkę i redaktor naczelną tygodnika „Nasza Polska”. Niezłomna dziennikarka odeszła nagle, opowiadając w Domu Dziennikarza w Warszawie o szykanach ze strony władz stolicy podczas 20 lat wydawania tygodnika. Miała 84 lata.

Msza św. pogrzebowa sprawowana będzie o godz. 11.30 w kościele Najświętszego Zbawiciela w Warszawie. Maria Adamus spocznie na Cmentarzu Bródnowskim.

Medioznawca dr Hanna Karp, która miała okazję współpracować z redaktor Marią Adamus, wspomina ją jako osobę, której nie da się zastąpić.

– Zawsze z redakcji wychodziłam podniesiona rozmową, spotkaniem i podziwem, jak bardzo ta niezłomna dziennikarka trwa przy swoim planie, przy swojej pracy, jak bardzo troszczy się o zespół redakcyjny, jak potrafi spojrzeć na każdego z osobna. Przyznam, że z naprawdę wielkim smutkiem dowiedziałam się o śmierci pani Marii. Myślę, że to jedna z tych osób, które są niepowtarzalne i nie do zastąpienia – zaznacza Hanna Karp.

Maria Adamus była córką Władysława Jedlińskiego, jednego z przywódców organizacji Wolność i Niezawisłość, skazanego na śmierć przez komunistów.

Tygodnik „Nasza Polska” został założony przez Marię Adamus w 1995 roku. Było to pismo przedstawiające tematykę polityczno-społeczno-historyczną.

RIRM

drukuj