Do Sejmu trafi projekt ustawy zakazującej tzw. aborcji

We wtorek, w Narodowy Dzień Życia, do Sejmu trafią dokumenty dot. obywatelskiego projektu ustawy zakazującej tzw. aborcji w Polsce – zapowiedział prof. Bogdan Chazan, podczas konferencji w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Profesor sprecyzował, że ustawa o ochronie życia i zdrowia ludzkiego od poczęcia będzie inicjatywą Fundacji PRO – Prawo do Życia. On sam zostanie członkiem komitetu inicjatywy ustawodawczej Stop Aborcji.

– Według projektu tej ustawy nie będzie możliwa aborcja w Polsce. Zobaczymy, jak to się skończy. Wydawałoby się, że sprawa jest beznadziejna. Niektórzy uważają, że nie trzeba tej sprawy ruszać, bo „rozhuśtamy” nastroje i lewica wystąpi z projektem, by rozszerzyć dopuszczalność ustawy aborcyjnej i w związku z tym będzie gorzej niż jest. Moim zdaniem niekoniecznie tak musi być. Poprzednia inicjatywa fundacji PRO – Prawo do Życia, pod którą podpisało się 600 tys. ludzi,  o mały włos nie przeszła w parlamencie. Jest nowa inicjatywa, która też świadczy o tym, że zmienia się sposób widzenia tych spraw, że można z pewnym optymizmem patrzyć w przyszłość – powiedział prof. Bogdan Chazan.

Mariusz Dzierżawski z Fundacji PRO – Prawo do Życia potwierdził informację prof. Bogdana Chazana. Powiedział, że celem ustawy jest usunięcie z polskiego prawa trzech przypadków, które umożliwiają dziś zabijanie dzieci przed urodzeniem.

– Ponad 700 dzieci co roku jest zabijane w łonach matek na skutek legalności tych przypadków. Uważamy, że zabijanie małych dzieci to barbarzyństwo najgorszego rzędu. To kwestia odpowiedzialności wszystkich Polaków – by to haniebne prawo usunąć. We wtorek złożymy wniosek o rejestrację komitetu inicjatywy ustawodawczej. Złożymy projekt ustawy, listę członków komitetu, w którym znajdzie się m.in. pan prof. Chazan. Pełnomocnikiem komitetu będzie pani Kaja Godek. Zaniesiemy te dokumenty z ponad tysiącem podpisów do Sejmu – zapowiedział Mariusz Dzierżawski.

Marszałek Sejmu będzie miał dwa tygodnie na rejestrację komitetu. Po tym czasie rozpocznie się zbiórka podpisów.

W WSKSiM w Toruniu odbyła się wczoraj ogólnopolska konferencja pod hasłem „Mężczyzną i kobietą stworzył ich Bóg”. Prelegenci, wśród których byli prof. Bogdan Chazan i Antonio Gaspari z Włoch, mówili m.in. o ochronie życia poczętego dziecka w polskiej służbie zdrowia i w mediach. Przedstawiali także zadania polskich obrońców życia.

RIRM

drukuj