fot. PAP/Andrzej Hrechorowicz

Sejmowa komisja zajmie się możliwością przejęcia PGNiG przez Orlen

Sejmowa komisja ds. energii wysłucha informacji nt. możliwości przejęcia PGNiG przez PKN ORLEN. Rząd dąży do utworzenia na bazie spółki z Płocka koncernu multienergetycznego, który będzie na równi konkurować z innymi światowymi graczami z tego sektora. Orlen przejął już Energę. Prowadzone są także działania, które mają doprowadzić do fuzji z Lotosem. Poszukiwany jest partner do zrealizowania środków zaradczych nałożonych przez Komisję Europejską.

Kolejnym krokiem ma być połącznie koncernu PKN Orlen z PGNiG. Na pytania posłów będzie dziś odpowiadał wiceminister aktywów państwowych Maciej Małecki. Jak powiedział, Orlen czeka na decyzję UOKiK-u.

– W przypadku fuzji Orlenu z PGNiG, koncern paliwowy czeka na decyzję Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w zakresie zgody na tę konsolidację i ewentualnych środków zaradczych. W przypadku tej fuzji mamy do czynienia z rynkami praktycznie rozłącznymi, ponieważ obie spółki prowadzą działalność w innych sektorach – dodał.

PKN Orlen jest strategicznym podmiotem, który zapewnia bezpieczeństwo energetyczne Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Ponadto płocka spółka weszła na rynek kolportażu prasy oraz lokalnych mediów. Orlen przejął dystrybutora prasy Ruch, a następnie jedną największych grup medialnych Polska Press.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl