W Toruniu powstanie 324 lokali w ramach „Mieszkanie plus”

W ramach rządowego programu „Mieszkanie plus” w Toruniu powstaną 324 lokale. W imieniu gminy inwestycję zrealizuje Toruńskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego.

Pod koniec marca miasto przekazało nieruchomości, na których powstaną budynki. Bloki będą zlokalizowane przy ul. Okólnej i Inowrocławskiej.

Jak informuje magistrat, Fundusz Inwestycyjny Zamkniętych Aktywów Niepublicznych do połowy tego miesiąca musi powołać spółkę, która wybuduje lokale. Następny krok będzie polegał na wyłonieniu projektanta i wykonawcy lokali. Dopiero po tym etapie ma się rozpocząć nabór wniosków od zainteresowanych programem.

Anna Kulbicka-Tondel, rzecznik prasowy prezydenta miasta Torunia, spodziewa się, że chętnych będzie dużo więcej niż lokali przeznaczonych do zamieszkania.

– Na pewno zainteresowanie własnym mieszkaniem jest duże. Widzimy to po lokalach komunalnych, które mamy, zresztą miasto buduje dużo nowych bloków i ta lista oczekujących na swoje mieszkanie wciąż jest bardzo długa. „Mieszkanie plus” da możliwość wejścia w posiadanie takiego mieszkania na stałe albo najmu. Wtedy ta lista oczekujących na swoje mieszkanie się skróci. Już dzisiaj mieszkańcy Torunia dzwonią i pytają o ten program, więc cały czas jest na to zapotrzebowanie – mówi Anna Kulbicka-Tondel.

Wstępna umowa inwestycyjna pomiędzy prezydentem Torunia Michałem Zaleskim a BGK Nieruchomości została podpisana 11 marca ubiegłego roku.

Program „Mieszkanie plus” zakłada budowę tanich mieszkań na wynajem z możliwością wykupu lokalu. Średni czynsz wyniesie od 10 do 20 zł za metr kw.

Oferta jest skierowana do każdego, jednak największe szanse mają osoby bez zdolności kredytowej oraz rodziny wielodzietne.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl