Toruńska policja: Terminale w radiowozach spełniają swoją rolę

Terminale płatnicze w radiowozach sprawdziły się. Coraz więcej kierowców decyduje się na opłacenie mandatu tuż po jego otrzymaniu – podkreślają policjanci z Torunia.

Funkcjonariusze otrzymali urządzenia na początku lutego 2018 roku. Policjanci w całym kraju mają dostęp do 2 tys. terminali.

Dzięki temu kierowcy mają możliwość opłaty grzywny nałożonej mandatem karnym w sposób bezgotówkowy. Płatność może odbywać się za pomocą karty płatniczej lub kodu BLIK. To znaczne ułatwienie dla sprawców wykroczeń.

Podinsp. Wioletta Dąbrowska, rzecznik KMP w Toruniu, podkreśla: urządzenia spełniają swoją rolę.

– Wygląda na to, że terminale sprawdzają się znakomicie. Coraz więcej osób decyduje się na płacenie mandatu za pośrednictwem terminalu bezpośrednio na miejscu mandatowania, więc jest to chyba metoda korzystna dla płatnika. Nikt nie chce później zabierać tego mandatu ze sobą, wbijać numeru konta. Ta forma okazuje się dużo dogodniejsza i łagodniejsza zapłacenia tego mandatu. Kierowcy chwalą takie udogodnienie – wskazała Wioletta Dąbrowska.

Dotychczasowe metody płatności, takie jak przelew czy wpłata gotówkowa na poczcie, są nadal dostępne.

Płatność kartą to udogodnienie także dla kierowców z zagranicy, którzy popełnią wykroczenie. Bardzo często cudzoziemcy nie posiadali przy sobie polskich pieniędzy. W takich przypadkach policjanci musieli pojechać z ukaraną osobą do najbliższego bankomatu lub kantoru. Obcokrajowcy muszą uregulować grzywnę na miejscu.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl