fot. twitter.com

W Sejmie zostanie wystawiona księga kondolencyjna po śmierci Kornela Morawieckiego

W najbliższych dniach w Sejmie wystawiona będzie księga kondolencyjna po śmierci Kornela Morawieckiego. Pogrzeb marszałka seniora odbędzie się w sobotę.

Księga kondolencyjna wystawiona na parterze, przy wejściu głównym do Sejmu, będzie dostępna dziś i jutro w godz. 9.00-19.00. Z kolei w piątek będzie możliwość oddania hołdu zmarłemu marszałkowi. W godz. 13.00-19.00 w Sejmie będzie wystawiona trumna z ciałem śp. Kornela Morawieckiego. Msza pogrzebowa śp. marszałka seniora odbędzie się w sobotę o godz. 12.00. w Katedrze Polowej Wojska Polskiego w Warszawie. Następnie o godz. 15.00 na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach będzie miała miejsce ceremonia pogrzebowa. Pogrzeb będzie miał charakter państwowy.

Śp. Kornela Morawieckiego na antenie TV Trwam wspominał poseł PiS Andrzej Melak.

– Był absolutnie wybitnym człowiekiem czynu, pracy i niezłomnej walki o Polskę. To jest jego największa zasługa, jego największy wkład w to, że tak jak wielu moich kolegów i braci, uważał, że wolna Polska to Polska bez komunistów, wojsk rosyjskich na naszym terenie, gospodarczo-zasobna, oparta na wierze – podkreślał Andrzej Melak.

Kornel Morawiecki miał 78 lat. Działacz opozycji demokratycznej w PRL, przywódca „Solidarności Walczącej”, marszałek senior Sejmu VIII kadencji, ojciec premiera Mateusza Morawieckiego. Zmarł w poniedziałek.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl