W rezolucji PE nt. Rosji znów może się znaleźć wzmianka o wraku Tu-154

Litewski europoseł Gabrielius Landsbergis, autor projektu raportu Parlamentu E o stanie relacji między UE a Rosją, uważa, że w dokumencie tym może znaleźć się apel do rosyjskich władz o zwrot Polsce wraku Tu-154. Takiej wzmianki w raporcie chcą europosłowie PiS. 

„Osobiście gotów jestem poprzeć poprawkę do mojego raportu, która wprowadzałaby taki zapis. Uważam, że właściwe byłoby zwrócenie się do Rosji o oddanie wraku samolotu” – powiedział we wtorek Landsbergis. Zastrzegł jednak, że jego poparcie to za mało, by taki zapis przyjąć.

Do raportu, który ma być głosowany 11 maja w komisji spraw zagranicznych PE, a w czerwcu na sesji plenarnej europarlamentu, zgłoszono ponad 460 poprawek. Grupa europosłów PiS oraz Brytyjczyk Charles Tannock i Belg Mark Demesmaker (obaj z frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, do której należy PiS) zgłosili poprawkę wprowadzającą do raportu wzmiankę o wraku Tupolewa, który rozbił się pięć lat temu pod Smoleńskiem.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl