Autorstwa User:Darwinek - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=11139577

W przyszłym tygodniu decyzja SN ws. prokurator Ewy Wrzosek

W przyszłym tygodniu Sąd Najwyższy zadecyduje w sprawie prokurator Ewy Wrzosek. Prokuratura Regionalna w Łodzi wycofała wniosek o uchylenie jej immunitetu.

Prokuratura Regionalna w Łodzi wycofała z Sądu Najwyższego wniosek o uchylenie immunitetu prokurator Ewie Wrzosek.

– Ten wniosek zostanie w najbliższym czasie rozpoznany przez sąd – poinformował zastępca rzecznika prasowego SN, Piotr Falkowski.

Sprawa dotyczy przekazywania informacji ze śledztwa dotyczącego wypadku autobusu miejskiego w Warszawie w 2020 roku. Według śledczych bliski współpracownik prezydenta Warszawy, Rafała Trzaskowskiego, dzięki znajomości z prokurator Ewą Wrzosek, miał pozyskiwać informacje z śledztwa. Przypomnijmy, że w tym czasie trwała kampania w wyborach prezydenckich, w których startował Rafał Trzaskowski. Ta sprawa ma ewidentnie polityczny charakter – przyznał były wiceminister sprawiedliwości, poseł Marcin Romanowski z Suwerennej Polski.

– Ze względu na obecne działania, pani prokurator była i nadal jest (mimo innych problemów) bardzo mocno zaangażowana w różnego rodzaju sprawy, które obecna prokuratura traktuje bardzo politycznie i komuś najwyraźniej po prostu bardzo zależy, żeby zapewnić pani prokurator bezpieczeństwo – zauważył polityk.

Powołany niezgodnie z prawem Prokurator Krajowy, Dariusz Korneluk, przyznał w piątek, że  nie ma podstaw do kierowania wniosku o uchylenie immunitetu Ewy Wrzosek.

– To kolejny przykład działań prokuratury pod nielegalnymi rządami obecnego Prokuratora Krajowego, w konsekwencji również innych osób funkcyjnych, tak jak chociażby Prokurator Regionalny w Łodzi, który wycofał ten wniosek. Widzimy, że mamy do czynienia z całą serią działań, które z jednej strony obciążonych wadą bezprawności, a z drugiej strony widzimy, że te działania mają charakter jawnie polityczny – ocenił Marcin Romanowski.

Prokurator Ewa Wrzosek, uważa, że treści z jej komunikatorów, do których dotarła prokuratura, są nieprawdziwe. Jej zdaniem zostały one zmanipulowane  przy użyciu systemu Pegasus, za pomocą którego była inwigilowana. Tyle tylko, że w toku prac komisji śledczej ds. Pegasusa ujawniono, że polska wersja oprogramowania nie miała możliwości manipulowania treściami znajdującymi się w urządzeniach elektronicznych. W sprawie prokurator Ewy Wrzosek toczy się także inne postępowanie. Chodzi o przekroczenie uprawnień w sprawie wniosków do sądów dotyczących przejmowania mediów publicznych przez obecną władzę. Miały one powstać poza prokuraturą. Według medialnych doniesień dokumenty miała przygotować prywatna kancelaria prawna.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl