W piątek poznamy skład nowego rządu

W piątek przed południem poznamy skład nowego rządu. Głosowanie nad wotum zaufania dla gabinetu zaplanowano na 1 października.

Desygnowana na premiera Ewa Kopacz nad składem nowego rządu nie będzie się już wiele trudzić.

– Ja jestem gotowa, jeśli chodzi o skład rządu – podkreśliła Ewa Kopacz.

Listę ministrów jutro wieczorem pozna prezydent. W piątek o godz.10.00 zostanie ona przedstawiona na konferencji prasowej. Z kolei w poniedziałek 22 września Ewa Kopacz złoży rezygnację z funkcji marszałka Sejmu. Tego samego dnia prezydent Bronisław Komorowski będzie musiał zdążyć przed wylotem do Nowego Jorku z powołaniem nowego rządu. Expose premier Ewy Kopacz i głosowanie w sprawie udzielenia wotum zaufania nowej radzie ministrów ma się odbyć na posiedzeniu Sejmu 1 października.

Wynik tego głosowania raczej nie będzie niespodzianką, choć zanim do niego dojdzie, czeka nas burzliwa debata o tym, jak wyglądały rządy PO – PSL przez ostanie 7 lat i jak wyglądać może ostatni rok rządów tej ekipy.

 

 

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl