fot. Monika Bilska

W PE po raz kolejny o aborcji

Parlament Europejski dyskutuje nad sprawozdaniem w sprawie równouprawnienia płci w polityce zagranicznej i bezpieczeństwa Unii Europejskiej. Dokument wyszedł z Komisji Praw Kobiet i Równouprawnienia. Chodzi m.in. o zachowanie parytetu płci podczas obsady stanowisk mających wpływ na procesy decyzyjne we Wspólnocie, ale nie tylko. Wielu europosłów opowiada się w dokumencie za opracowaniem, jak to określają, ambitnej strategii na rzecz równouprawnienia osób LGBTI.

Parlament Europejski nie po raz pierwszy dyskutuje i głosuje nad problemem równouprawnienia w Unii Europejskiej. Zajmowanie się tą sprawą podczas prac komisji FEMM w Parlamencie Europejskim to nic nowego. Tym razem sygnatariusze dokumentu zwracają uwagę, że kobiety są w dużym stopniu niedostatecznie reprezentowane w obszarze polityki zagranicznej i bezpieczeństwa międzynarodowego w Unii. W przedłożonym sprawozdaniu ukazującym statystyki mówiące o tym, że we Wspólnocie tylko 3 z 27 ministrów spraw zagranicznych to kobiety nie chodzi tylko o liczby. Sygnatariusze sprawozdania twierdzą, że na całym świecie obserwuje się niepokojącą wrogość wobec praw kobiet i osób LBTIQ+. Chodzi im o ograniczenia np. związane z zakazywaniem studiów zajmujących się jak to zapisano płcią kulturową.

Pożenienie ideologii ze sprawą realnego bezpieczeństwa setek milionów Europejczyków wydaje się być dziwne. Wkleja się takie ideologiczne kwiatki dotyczące zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego czyli innymi słowy namawia się do zabijania dzieci nienarodzonych, do aborcji. Bo przecież przeciwko (w praktyce) ochronie życia są zapisy, cytuję: Parlament wzywa do zapewnienia jednolitego stanowiska UE i podjęcia zdecydowanego działania w celu jednogłośnego potępienia negatywnych postaw wobec praw seksualnych i reprodukcyjnych i zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego – mówił europoseł Ryszard Czarnecki.

Głosowanie nad całością dokumentu odbędzie się już jutro.

Dawid Nahajowski, Bruksela

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl