fot. PAP/Leszek Szymański

W minionym roku do rolników trafiła rekordowa kwota pomocy z budżetu państwa

W ubiegłym roku do rolników trafiła rekordowa kwota pomocy z budżetu państwa. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wypłaciła miliard osiemset sześćdziesiąt milionów złotych. To ponad dwa razy więcej niż rok wcześniej.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zajmuje się nie tylko wypłatą środków unijnych przypominała prezes agencji Maria Fajger.

– Pomoc krajowa to są w stu procentach środki dedykowane z budżetu państwa na bardzo szeroką gamę różnych pomocy i form wsparcia dla rolników – podkreślała prezes ARiMR.

Najwięcej krajowych środków trafiło w ubiegłym roku do poszkodowanych przez suszę i powódź – to 1,4 mld zł – wskazał minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski.

– Determinacja rządu premiera Mateusza Morawieckiego jest wielka, żeby rolnikom pomagać maksymalnie, jak to jest możliwe. Dość powiedzieć, że była to największa pomoc klęskowa od 1989 roku i jednocześnie największa w ramach wszystkich krajów Unii Europejskiej – akcentował minister.

Resort rolnictwa zapewnił, że wszyscy rolnicy, którzy aplikowali o pomoc suszową otrzymali ją. Także w tym roku wsparcie dla rolników nie zmniejsza się. W pierwszym kwartale z budżetu krajowego otrzymali oni 800 milionów złotych. To trzy razy więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl