W kraju zachmurzenie umiarkowane i duże

Jak informuje IMGW, Europa północna oraz krańce zachodnie będą w zasięgu układu wysokiego ciśnienia. Pozostały obszar kontynentu będzie pod wpływem niżów z frontami atmosferycznymi. 

Dziś w kraju zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, miejscami burze, możliwy grad. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 30 mm. Temp. maks. od 20 st. na południowym zachodzie do 24 st. w centrum i do 27 st. na północnym wschodzie oraz lokalnie na północy. W rejonach podgórskich temp. od 19 do 21 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich i południowych. W czasie burz wiatr w porywach do 70 km/h.

W nocy z czwartku na piątek na północnym wschodzie i miejscami na wybrzeżu zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu i lokalne burze, głównie w południowej połowie kraju oraz na zachodzie. Prognozowana wysokość opadów do 20 mm. Temp. min. od 14 do 18 st., a w kotlinach górskich od 11 do 14 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h. W dzień na zachodzie, południu oraz w centrum Polski zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, miejscami burze, możliwy grad. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz od 15 mm w centrum do 30 mm na południu. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Temp. maks. od 22, 24 st. na wschodzie i południu Polski do 27 st. na zachodzie. W kotlinach górskich temp. od 17 do 21 st., a na wybrzeżu od 21 do 24 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na Pomorzu okresami dość silny i porywisty, północno-wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

Dziś w Warszawie zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, możliwe burze. Temp. maks. 26 st. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, wschodni. W czasie burz wiatr porywisty. W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Możliwe przelotne opady deszczu. Temp. min. 16 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni. W piątek zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Przelotne opady deszczu, możliwe burze. Temp. maks. 25 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni. W czasie burz wiatr porywisty.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 993 hPa i będzie powoli rosnąć.

RIRM/PAP

drukuj