fot. PAP/EPA

W Kijowie powstanie biuro Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu na Ukrainie

Za kilka tygodni w Kijowie zostanie otwarte biuro Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu. Druga placówka powstanie w zachodniej części Ukrainy.

Jak zapowiedziała pełnomocnik rządu ds. polsko-ukraińskiej współpracy rozwojowej i wiceminister funduszy, Jadwiga Emilewicz, w tych biurach przedstawiciele polskich firm będą mogli uzyskać pomoc i informacje dotyczące inwestowania u naszego wschodniego sąsiada.

Ponadto w najbliższym czasie zostanie zwołany okrągły stół branżowy oraz powołany międzyresortowy zespół ds. współpracy między Polską a Ukrainą. Polska chce też wzmocnić swoją rolę w międzynarodowych instytucjach decydujących o pomocy Ukrainie.

Wiceminister Jadwiga Emilewicz powiedziała, że polscy przedsiębiorcy zyskają niezbędną do inwestowania wiedzę na temat warunków gospodarczych na Ukrainie.

Celem jest aktualizacja bazy danych o prowadzonych postępowaniach zamówieniowych, pomoc prawna związana z rejestracją działalności gospodarczej, ale także ze znajomością prawa ukraińskiego, łączenie biznesu polskiego z biznesem ukraińskim oraz budowanie pomostu pomiędzy administracją ukraińską a przedstawicielami polskich firm – powiedziała Jadwiga Emilewicz.

Pełnomocnik rządu ds. polsko-ukraińskiej współpracy rozwojowej podkreśliła, że polski biznes będzie też mógł liczyć na pomoc polskich podmiotów, które cały czas funkcjonują na Ukrainie. Chodzi między innymi o grupę PZU oraz o Kredobank, który należy do PKO PB.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl