fot. pixabay.com

Wsparcie dla Ukrainy

Ukraina oczekuje na wsparcie ze Stanów Zjednoczonych. Dostawy rakiet dalekiego zasięgu mogą rozpocząć się już w przyszłym tygodniu.

Amerykanie przekażą pomoc militarną dla Ukrainy.

– Zdecydowanie będę popierała ustawę o pomocy dla Ukrainy – przekazała Pramila Jayapal, członek Izby Reprezentantów Stanów Zjednoczonych.

Demokraci jasno wyrazili swoje poparcie dla Ukrainy. Ustawa, od miesięcy wstrzymywana w Kongresie, została ostatecznie przyjęta większością głosów [czytaj więcej].

Żołnierze już wyczekują wsparcia.

– Będą pociski i będziemy w końcu mogli pracować. Teraz przewaga wroga jest znacznie większa niż nasza pod względem pocisków – zaznaczył ukraiński żołnierz.

Tę przewagę było widać w ostatnich atakach. Jednej z podkijowskich elektrociepłowni nie udało się obronić. Tysiące ludzi zostało pozbawionych prądu.

– Skończyły nam się wszystkie rakiety, które broniły Trypola – mówił prezydent Ukrainy.

Dziś Wołodymyr Zełenski dziękuje za podjętą decyzję.

– Dziękuję wszystkim, którzy poparli ten pakiet. Jest to decyzja mająca na celu ochronę życia – podkreślił.

Teraz najważniejszy jest czas. Od Senatu zależy, kiedy pomoc trafi na front. Izba wyższa Kongresu rozpatrzy ustawę we wtorek. Zaraz potem ma trafić do podpisu prezydenta Joe Bidena.

– Czas pomiędzy decyzjami politycznymi a zadaniem realnych porażek wrogowi na froncie, pomiędzy zatwierdzeniem pakietu pomocowego a zapewnieniem sił naszym chłopakom, należy go skrócić do minimum – akcentował Wołodymyr Zełenski.

Eksperci oceniają, że przyjęty pakiet to ważny krok, ale nie oznacza on jeszcze wyrównania szans w wojnie z Rosją.

– Znaczna część z prawie 61 mld dolarów – około 13 mld dolarów – ma na celu uzupełnienie amerykańskich zapasów. Może to pozwolić na przekazanie innego sprzętu w formie darowizny, ale oznacza to, że nie wszystkie pieniądze trafią na Ukrainę – zaznaczył Matthew Savill, ekspert Royal United Services Institute.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to pierwsze rakiety dalekiego zasięgu trafią na front w przyszłym tygodniu. Europa również nie pozostaje w tyle. Szefowie rządów Danii, Szwecji i Norwegii zapowiedzieli wsparcie ukraińskiej obrony powietrznej.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl