fot. https://twitter.com/jbrudzinski

„W kierunku Europy odpornej na niedobory wody” – wysłuchanie publiczne w PE

W Parlamencie Europejskim zorganizowano dziś wysłuchanie publiczne pt. „W kierunku Europy odpornej na niedobory wody”. Wydarzenie otworzył europoseł Prawa i Sprawiedliwości, Joachim Brudziński. Wśród uczestników był też były minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej, Marek Gróbarczyk.

Uczestnicy wysłuchania mówili o potrzebie podjęcia zdecydowanych i kompleksowych działań, które zapewnią zachowanie zasobów wodnych dla kolejnych pokoleń.

Poseł Marek Gróbarczyk zwracał uwagę na rolę Unii Europejskiej w tym zakresie, która – jak dodał – pomija problem, jakim jest brak wody.

– To jest de facto problem, który dotyka całą Unię Europejską, a nie całe szaleństwo walki z klimatem. Musimy stworzyć takie rozwiązania, które pozwolą na swobodny dostęp do wody. Kolejny raz UE blokuje inwestycje związane z retencją. To są rzeczy, które naprawdę są niezrozumiałe, a może inaczej – to jest jakaś polityka, która tylko i wyłącznie przypomina to, że należy zwiększać retencję, że należy walczyć z klimatem, a generalnie chodzi o religię, która jest tworzona, bo na pewno nie ma nic wspólnego z inwestycjami i z całym procesem faktycznego dopasowania Europy do zmian klimatycznych – wskazał Marek Gróbarczyk.

https://twitter.com/jbrudzinski/status/1780199308878389620

Uczestnicy wydarzenia podkreślali, że głównym wyzwaniem dla rządzących jest holistyczne podejście do zasobów wodnych. Wskazywali m.in. na potrzebę rozbudowy zbiorników retencyjnych, uregulowanie szlaków wodnych i realizację inwestycji w infrastrukturę dróg wodnych, które zwiększą retencję wody.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl