W Katowicach zbierze się Komitet Protestacyjno-Strajkowy

Międzyzwiązkowy Komitet ProtestacyjnoStrajkowy regionu ŚląskoDąbrowskiego omówi dziś w Katowicach realizację planu naprawczego dla górnictwa.

Strona społeczna 17 stycznia tego roku podpisała z rządem porozumienie. Dziś, po kilku miesiącach, związkowcy podnoszą, że rząd nie wdraża jego zapisów.

Dziś górnicy podejmą decyzję, w jaki sposób zaprotestować przeciwko sytuacji w sektorze – mówi Kazimierz Grajcarek, przewodniczący sekretariatu Górnictwa i Energetyki NSZZ „S”.

Wiele było obiecanych rzeczy przez panią premier Kopacz w czasie, gdy była na Śląsku. Właściwie może 1/8 tego została zrealizowana. I to jest problem. Prezesi spółek mówią, że jeszcze do października im wystarczy na wypłaty, resztę zobaczymy, co będzie. Sytuacja jest bardzo trudna – informuje Kazimierz Grajcarek.

Związek Zawodowy Górników domaga się od rządu „pełnej i terminowej” realizacji porozumienia ws. planu naprawczego dla Kompanii Węglowej. W piśmie do premier, Rada Krajowa związku zarzuciła rządowi, że kilkakrotnie zmieniał termin, w którym ma powstać nowa Kompania Węglowa.

Do zawarcia styczniowego porozumienia doszło po fali protestów na Śląsku. Górnicy protestowali pod ziemią, a na powierzchni wspierali ich inni pracownicy, a także rodziny i mieszkańcy Śląska.

RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl