fot. PAP/EPA

Kancelaria Prezydenta: Wyjazdy Andrzeja Dudy były zgodne z mandatem

Wyjazdy posła Andrzeja Dudy do Wielkopolski były związane z wykonywaniem mandatu podkreśla Kancelaria Prezydenta. To odpowiedź na atakującą głowę państwa publikację sprzyjającego obecnemu rządowi tygodnika „Newsweek”.

Temat, domagając się wyjaśnień, szeroko komentują politycy Platformy Obywatelskiej, w szeregach której wielu parlamentarzystów miało problem z rozliczaniem wyjazdów.

Według tygodnika Andrzej Duda jeszcze jako poseł miał podróżować na koszt Sejmu do Poznania, gdzie prowadził wykłady na jednej z prywatnych uczelni.

Kancelaria prezydenta zaznacza, że Andrzej Duda od początku działalności publicznej kładł nacisk na spotkania z rodakami i rzetelne wykonywanie obowiązków.

Poseł Elżbieta Witek, rzecznik PiS-u, ocenia, że sprawa jest celowo nagłaśniana.

– Widzę jakiś zmasowany atak, właściwie od pierwszego dnia jego urzędowania i myślę, że to jest jedna z metod tego ataku używanego przeciwko prezydentowi RP – powiedziała Elżbieta Witek.

Andrzej Duda jeszcze w czasie kampanii prezydenckiej był atakowany za prowadzenie zajęć na poznańskiej uczelni w trakcie bezpłatnego urlopu na Uniwersytecie Jagiellońskim. Warto przypomnieć także atak red. naczelnego „Newsweeka” Tomasza Lisa skierowany przeciwko córce prezydenta.

RIRM

drukuj