W Grecji ustanowiono dzień dziecka nienarodzonego

W Grecji ustanowiono dzień dziecka nienarodzonego. W ten sposób inicjatorzy chcą uświadomić Grekom, że życie zaczyna się już w momencie poczęcia. To w Grecji dokonuje się masowych tzw. aborcji, czyli zabija dzieci nienarodzone.

Rocznie w Grecji wskutek tzw. aborcji ginie 150 tysięcy nienarodzonych. Tamtejsze prawo dopuszcza zabicie dziecka do 12. tygodnia ciąży. Przesłanki do tzw. aborcji nawet do 19. tygodnia ciąży stanowią zagrożenie życia matki lub gwałt. By uświadomić Grekom czym jest tzw. aborcja i kiedy zaczyna się życie, pierwsza niedziela po Bożym Narodzeniu będzie obchodzona jako dzień dziecka nienarodzonego. To inicjatywa tzw. Świętego Synodu Greckiego Kościoła Prawosławnego oraz ruchu „Pozwól żyć”.

– Głos cerkwi prawosławnej jako dominującego wyznania w Grecji ma tutaj niebagatelne znaczenie dla kształtowania świadomości i przełamania tego tabu jednostronnej ideologicznej ofensywy środowisk lewicowych promujących aborcję w kategoriach prawa kobiet, określając tę aborcję przez terminologię pozytywną– mówi Piotr Guzdek z Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka.

Według raportu przygotowanego przez grecką cerkiew prawosławną, w ciągu najbliższych 2 lat liczba ludności w Grecji spadnie o niemal milion. Wśród przyczyn kryzysu demograficznego wymienia się także między innymi zmniejszenie znaczenia matek czy brak zaufania do małżeństwa. Powodem jest również relatywizm w kwestii Boga i wiary. Ponadto w Grecji promuje się związki homoseksualne. Teraz cerkiew prawosławna przyjmuje te rozwiązania, które Kościół katolicki wprowadził już przed laty – mówi Piotr Guzdek z  Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka.

– Kościół katolicki rozbudował swoja doktrynę bioetyczną już od Piusa XII. Ta doktryna jest integralna, wewnętrznie spójna, oparta na zasadach personalizmu prenatalnego. Znalazła swoja kontynuację także w teologii posoborowej, między innymi w nauczaniu Jana Pawła II, który oprócz orzeczeń doktrynalnych podejmował inicjatywy pastoralne – podkreśla Piotr Guzdek.

To właśnie św. Jan Pawłem II ogłosił Dzień Świętości Życia, który obchodzimy w uroczystość Zwiastowania Pańskiego.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl