fot. port.gdynia.pl

W Gdyni powstanie Droga Czerwona

Port Gdynia oraz władze miasta uzgodniły trasę Drogi Czerwonej. Inwestycja rozładuje natężenie ruchu w mieście oraz usprawni działalność portu.

Już niebawem rozpocznie się budowa Drogi Czerwonej w Gdyni. Zarząd tamtejszego portu zawarł porozumienia z miejskimi władzami.

–  Zbliżając się do celu, porozumiewamy się co do tego, jak trasa będzie przebiegać – mówiła wiceprezydent Gdyni do spraw gospodarki, Katarzyna Gruszecka-Spychała.

Droga wyniesie niecałe dziesięć kilometrów i będzie przedłużeniem Obwodnicy Trójmiasta oraz bezpośrednim, dwupasmowym, ekspresowym łącznikiem z portem w Gdyni.

– Zależy nam na tym, aby Droga Czerwona, jej wykonanie i oddanie do użytku, zbiegło się z oddaniem przez nas ważnej, sztandarowej inwestycji Portu Gdynia, czyli portu zewnętrznego – powiedział Adam Meller, prezes Portu w Gdyni.

Bez drogi port zewnętrzny praktycznie nie będzie mógł funkcjonować. Droga rozładuje natężenie ruchu w mieście i usprawni tranzyt z portu.

– Ta inwestycja zwróci się bardzo szybko – podkreślił Adam Meller.

– Będzie niezwykłym motorem rozwoju nie tylko dla samej Gdyni, ale także dla otaczających nas gmin – podsumowała Katarzyna Gruszecka-Spychała.

W najbliższym czasie powstanie dokumentacja projektowa. Budowa ruszy dopiero po sporządzeniu planu technicznego. Inwestycja pochłonie półtora miliarda złotych. Koszty budowy pokryje rząd. Prace mają zakończyć się w 2027 roku.

TV Trwam News

drukuj