fot. GospodarkaMorska.pl

Gdynia w hołdzie ludziom morza

W piątek, 21 czerwca, w Gdyni odbędzie się tradycyjne złożenie wieńca na morzu w hołdzie tym, którzy odeszli na wieczną wachtę podczas działań wojennych, w trakcie pełnienia służby państwowej, w wyniku katastrof morskich, a także podczas codziennej pracy w marynarce handlowej. Uroczystości odbędą się w ramach Święta Morza, które w dniach od 21 do 30 czerwca odbędzie się w Gdyni.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 12.00, gdzie z pokładu jednostki Urzędu Morskiego w Gdyni (KONTROLER-22) przedstawiciele Organizatorów Święta Morza złożą na morzu specjalnie przygotowaną wiązankę kwiatów i uczczą modlitwą oraz minutą ciszy pamięć po zmarłych.

Tego samego dnia odbędą się także pokazy ratownicze z udziałem jednostek pływających. Pokazy organizowane przez Urząd Morski w Gdyni wspólnie z Morską Służbą Poszukiwania i Ratownictwa, rozpoczną się o godz. 16.00 przy wejściu południowym do portu obok Akwarium Gdyńskiego.

Święto Morza to wydarzenie nawiązujące do tradycji z okresu II Rzeczypospolitej. Po raz pierwszy odbyło się w 1932 r. w Gdyni. Do kalendarza gdyńskich imprez obchody powróciły w 2013 r. i organizowane są corocznie, w formie nawiązującej do przedwojennych tradycji miasta z morza i marzeń.

Urząd Morski w Gdyni/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl