fot. PAP/Adam Warżawa

Przejęcie terminala zbożowego w Gdyni przedmiotem politycznej awantury

„Terminal zbożowy w Gdyni musi być w polskich rękach” – podkreśliła minister rolnictwa Anna Gembicka. Przetarg na dzierżawę wygrał zagraniczny koncern. Wszystko wskazuje na to, że procedura może zostać unieważniona.

Sejmowa Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi chce, aby premier Mateusz Morawiecki unieważnił postępowanie konkursowe w sprawie wydzierżawienia terminala zbożowego w Porcie Gdynia. Ma on być dzierżawiony przez międzynarodową spółkę z kapitałem mieszanym, m.in. amerykańskim, holenderskim. Port w Gdyni informuje, że wybrana została najkorzystniejsza oferta. Decyzja stała się przedmiotem politycznej awantury.

– Czy to jest na pewno bezpieczne z punktu widzenia polskich interesów? 30 lat, to w jakimś sensie wręcz monopol na eksport, import – mówił Donald Tusk o kwestii przeładunków w polskich portach.

Szef PO zapowiedział, że będzie badał, na jakich zasadach została podjęta decyzja w sprawie dzierżawy. Proces na zlecenie minister rolnictwa, Anny Gembickiej, badają też służby odpowiedzialne za nasze bezpieczeństwo.

– Uważamy, że podmiotem, który powinien odpowiadać za ten terminal, powinien być podmiot z większościowym udziałem Skarbu Państwa, tak żeby zabezpieczyć polski interes i interes polskich rolników – podkreśliła minister Anna Gembicka.

Szefowa resortu skierowała w tej sprawie pisma do organów zajmujących się bezpieczeństwem.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl