fot. PAP/Marcin Gadomski

Gdynia: Tłumy odwiedziły okręt-muzeum „Błyskawica” z okazji święta Wojska Polskiego

Tłumy zwiedzających na okręcie-muzeum „Błyskawica” i w Muzeum Marynarki Wojennej – tak w Gdyni jest obchodzone w poniedziałek Święto Wojska Polskiego. W niecałe dwie godziny okręt zwiedziło ponad 1700 osób.

Z okazji obchodów Święta Wojska Polskiego, 15 sierpnia o godz. 8.00 na okrętach Marynarki Wojennej została podniesiona wielka gala banderowa. W południe został oddany świąteczny salut z ORP „Błyskawica”, po tym jak przy pomniku Polski Morskiej odbył się uroczysty apel. Wzięli w nim udział samorządowcy, parlamentarzyści, przedstawiciele wojska i mieszkańcy Gdyni.

Z okazji Święta Wojska Polskiego w poniedziałek można było bezpłatnie zwiedzić Muzeum Marynarki Wojennej.

Podobnie dużym zainteresowaniem cieszy się zwiedzanie okrętu-muzeum ORP „Błyskawica”, który udostępniono do darmowego zwiedzania od godz. 14.00 do godz. 18.00.

„Przez niecałe dwie godziny odwiedziło nas ponad 1700 osób. Cały czas mamy ruch” – powiedziała pracowniczka muzeum.

Na okręcie można zwiedzać pokład, jak i maszynownię.

Podczas obchodów Święta Wojska Polskiego w Gdyni, nie zabrakło spotkań z przedstawicielami grup rekonstrukcyjnych, a smakosze mogli skosztować wojskowej grochówki. W Muzeum Marynarki Wojennej odbył się też pokaz zdigitalizowanej wersji filmu Leonarda Buczkowskiego „Orzeł” z 1959 roku.

Świętowanie zakończył późnym popołudniem koncert pod hasłem „Nieszpory Patriotyczne w parku Marii i Lecha Kaczyńskich na Kamiennej Górze”. Temat przewodni tegorocznych nieszporów to stulecie Portu Gdynia.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl