Wyruszyła XXX Gdyńska Pielgrzymka na Jasną Górę

Po raz trzydziesty z Gdyni wyruszyła Gdyńska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Pątnicy w 18 dni pokonają trasę liczącą 550 kilometrów. Pielgrzymka rozpoczęła się Mszą św. w kościele pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gdyni.

Dla wielu to wielkie wyzwanie.

Są to długie kilometry, to wiele pęcherzy na nogach, aczkolwiek uważam że naprawdę warto – mówi Marysia, uczestniczka pielgrzymki.

Prawie codziennie trzeba walczyć z kapryśną pogodą, zmęczeniem czy niewyspaniem. Obok ciężkiego plecaka pątnicy niosą ze sobą także bagaż intencji.

Tam, na Jasnej Górze, ślubowałem wraz z moją żoną wierność małżeńską do końca życia. Zawsze to jest wspomnienie, to jest podziękowanie, to jest nadzieją na dobrą przyszłość  i trwanie przy Bogu, przy Maryi – wspomina Jan z Gdyni.

Pielgrzymka to żywa ikona Kościoła, który jest w drodze – mówi ks. bp Wiesław Szlachetka, biskup pomocniczym gdański.

Zmierzamy do tronu Pani Jasnogórskiej, do Matki Bożej. Ona jest przewodniczką w wierze bo Ona pierwsza uwierzyła. Jej wiara osiągnęła już cel więc chcemy uczyć się od niej wiary, być w szkole wiary Maryi – mówi ks. bp Wiesław Szlachetka, biskup pomocniczy gdański.

Pierwszego dnia pątnicy dotrą do Żukowa. Obecnie pielgrzymka liczy 200 osób. Te osoby, które nie zdążyły z różnych przyczyn wybrać się na pielgrzymkę zawsze mogą do niej dołączyć. Siostra Anita, nazaretanka, dołączy do pielgrzymki w sierpniu

Pracujemy, w lipcu mamy czynne przedszkole, a idę z Gdynią dlatego, że jestem tutaj, mieszkam w tym mieście, pracuje i mam kontakt z młodzieżą – mówi siostra Anita.

Przed oblicze Czarnej Madonny pątnicy dotrą 12 sierpnia, a zwieńczeniem pielgrzymki będzie uroczysta Msza św. na wałach jasnogórskiego klasztoru.

 

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl