Kraków: rekolekcje przy Matce Bożej Gietrzwałdzkiej

Od niedzieli 10 grudnia do środy 13 grudnia w kościele pw. Nawrócenia św. Pawła Apostoła w Krakowie odbędą się rekolekcje adwentowe połączone z peregrynacją cudownego obrazu Matki Bożej Gietrzwałdzkiej. Patronat nad wydarzeniem objęły Radio Maryja i TV Trwam.

Organizatorzy wydarzenia przekazują, że podczas tych rekolekcji będzie okazja przyjrzeć się Matce Bożej Gietrzwałdzkiej poprzez pryzmat wiary Służebnicy Bożej s. Barbary Samulowskiej ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek. To właśnie ona, wraz z Justyną Szafrańską, miała łaskę oglądania Maryi w Gietrzwałdzie. Objawienia trwały od 27 czerwca do 16 września 1877 roku.

Modlitewna inicjatywa rozpocznie się w niedzielę 10 grudnia podczas Mszy świętej. Przed rozpoczęciem każdej Eucharystii tego dnia odmówiony zostanie różaniec ofiarowany w intencji życia.

Rekolekcje adwentowe będą prowadzone przez ks. dr. Szczepana Szpotona CM, który pełni funkcję wicepostulatora procesu beatyfikacyjnego Służebnicy Bożej Barbary Samulowskiej ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek.

Organizatorzy rekolekcji wskazują również, że przy zaawansowanym procesie beatyfikacyjnym s. Barbary Samulowskiej chcą jak najwięcej opowiadać o jej osobie i charyzmacie, który wypełniła w sposób heroiczny. [czytaj więcej]

Patronat nad wydarzeniem objęły Radio Maryja i TV Trwam.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl