fot. pixabay.com

W częstochowskim Oknie Życia znaleziono 2,5-letnią dziewczynkę

W częstochowskim Oknie Życia znaleziono 2,5-letnią dziewczynkę. Jest zdrowa i obecnie znajduje się pod opieką sióstr służebniczek Najświętszej Maryi Panny.

Okno życia to miejsce, w którym kobiety, niemające możliwości zapewnienia swojemu nowonarodzonemu dziecku opieki, mogą anonimowo pozostawić niemowlę, ratując tym samym jego życie. O znalezieniu 2,5-letniej dziewczynki w częstochowskim Oknie Życia poinformował dyrektor Caritas Archidiecezji Częstochowskiej, ks. Marek Bator.

Dziewczynka trafiła do szpitala na badania, jest zdrowa. Znajduje się pod opieką sióstr służebniczek Najświętszej Maryi Panny, które opiekują się tym miejscem.

Okno Życia w Częstochowie zostało otwarte w 2008 roku. Pierwsze dziecko, około trzymiesięczny chłopczyk, znalazł się tam pod koniec maja 2010 roku. W 2013 r. schronienie w częstochowskim Oknie Życia znalazło trzech nowonarodzonych chłopców.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl