fot. 3plus.pl

W 25 gminach w Polsce działają „Sieci Family Spot”

W 25 gminach w Polsce działają „Sieci Family Spot”. To przyjazne rodzinie miejsca do spotkań i organizacji wydarzeń kulturalnych.

„Sieć Family Spot” to inicjatywa Związku Dużych Rodzin Trzy Plus. W ramach projektu przeprowadzono pilotaż funkcjonowania miejsc przyjaznych rodzinom w 25 gminach w Polsce.

Projekt skupiał się na identyfikacji potrzeb rodzin oraz analizie infrastruktury samorządowej, oferując programy zajęć skoncentrowane na edukacji rodzicielskiej i integracji lokalnych społeczności. Efektem działań było zorganizowanie ponad 750 zajęć, z których skorzystało ponad 21 tys. osób.

Dyrektor zarządzający Związku Dużych Rodzin Trzy Plus, Karol Grabiec, wyraził nadzieję, że takie miejsca jak „Sieć Family Spot” powstaną w całej Polsce.

Podobne miejsca funkcjonują w Niemczech, w Czechach, we Francji i w innych krajach europejskich. (…) Organizacja pozarządowa we współpracy z ministerstwem rodziny, z samorządami, z przedsiębiorcami, z instytucjami kultury pokazują, że już nawet dzisiaj możemy zaczynać. Naszym docelowym marzeniem jest to, aby był duży program, który pozwoli samorządom na tworzenie dedykowanej infrastruktury – mówił Karol Grabiec.

Utworzenie miejsc przyjaznych rodzinie było możliwe dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej. W ramach projektu „Po pierwsze Rodzina” wsparcie otrzymało łącznie kilkadziesiąt klubów dla rodziców.

Na stronie Związku Dużych Rodzin Trzy Plus dostępny jest program oraz informacje dotyczące zakładania Family Spotów, czyli punktów przyjaznych rodzinom w lokalnych społecznościach.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl