Uroczystości pogrzebowe dra inż. Antoniego Zięby

Dziś o godzinie 16:00 w kościele Matki Boskiej Zwycięskiej w Krakowie-Borku Fałęckim odbędą się uroczystości pogrzebowe doktora inżyniera Antoniego Zięby. Niestrudzony obrońca życia zmarł 3 maja po długiej i ciężkiej chorobie. Uroczystości transmitować będą Telewizja Trwam i Radio Maryja.

Doktor Inżynier Antoni Zięba naukowo i zawodowo zajmował się mechaniką budowli. Krakowski inżynier przez wszystkich zostanie zapamiętany jako niestrudzony obrońca życia.  W marcu Antoni Zięba otrzymał specjalną nagrodę od Ojca Świętego Franciszka za blisko 40-letnie zaangażowanie w dzieło obrony dzieci poczętych.

– Chcę podziękować nade wszystko Panu Bogu i Najświętszej Maryi Pannie, bo to, co przypadło mi w udziale z przyjaciółmi czynić, to było moje powołanie. I mówię jasno nie od dzisiaj, Pan Bóg powołał inżyniera do wspaniałego dzieła obrony życia każdego człowieka od poczęcia po naturalny kres – to jedna z jego ostatnich wypowiedzi medialnych.

Dla polskiego ruchu obrony życia to postać wybitna. Zabiegał o zmianę konstytucji i wpisanie do niej prawnej ochrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Pełnił funkcję wiceprezesa Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia. Był współinicjatorem Krucjaty Modlitwy w Obronie Poczętych Dzieci oraz World Prayer for Life.

Człowiek modlitwy, apostoł życia, budził ludzkie sumienia – tak inżyniera Ziębę wspomina ks. kardynał Stanisław Dziwisz.

– W tej walce o życie był bardzo bliski Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II. Często przybywał do niego, radził się. Byli tego samego ducha. On właściwie przejął naukę Jana Pawła II i z całą mocą głosił to, aby każdy człowiek i każde ludzkie życie było szanowane  – powiedział ks. kard. Stanisław Dziwisz.

Antoni Zięba był także publicystą Radia Maryja, Telewizji Trwam oraz „Naszego Dziennika”. Wszedł w skład Zespołu Wspierania Radia Maryja w Służbie Bogu, Kościołowi, Ojczyźnie i Narodowi Polskiemu. Był redaktorem wielu tygodników i czasopism katolickich.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl