W. Bańka: Chcemy dofinansować zadaszenie toru kajakarskiego Kolna w Krakowie

Zadaszenie toru kajakarskiego Kolna w Krakowie, to jedna z kluczowych inwestycji, jaką w Małopolsce chce dofinansować Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Szef tego resortu Witold Bańka odwiedził wczoraj obiekt. Towarzyszyła mu kandydatka Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Krakowa poseł Małgorzata Wassermann.

Wizyta w krakowskim ośrodku Kolna miała związek z trwającym tam Turniejem Nadziei Olimpijskich w kajakarstwie górskim. Zadaszenie toru, który znajduje się na terenie ośrodka miałoby przynieść szereg korzyści.

„Byłby to jedyny taki obiekt w Europie, na którym trenowaliby sportowcy z Polski i całego świata” – mówił w Krakowie minister Witold Bańka.

– Chcielibyśmy zainspirować władze samorządowe do tego, żeby zainwestować w zadaszenie tego obiektu. […]Biorąc pod uwagę wielki potencjał tej dyscypliny sportu, nam – jako resortowi – zależy na tym, żeby taki obiekt powstał. Byłby to obiekt innowacyjny, nowoczesny. Jesteśmy też gotowi, żeby taki obiekt wesprzeć finansowo – podkreślił.

Modernizację obiektów sportowych w Małopolsce poparła kandydatka Zjednoczonej Prawicy na włodarza Krakowa poseł Małgorzata Wassermann. Jak wskazała ośrodek Kolna to szczególne miejsc, a jego zadaszenie to jedno z najistotniejszych zadań dla władz miasta.

Przez ostatnie dwa lata na rozwój infrastruktury sportowej w województwie małopolskim rząd przeznaczył ponad 236 mln zł. Powstało tam w sumie 411 obiektów.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl