fot. PAP/Marcin Bielecki

Szczecin: budowa kompleksu sportowego dla dzieci i młodzieży

Szczecin otrzyma 30 mln zł na budowę kompleksu sportowego dla dzieci i młodzieży. Obiekt powstanie przy stadionie Pogoni Szczecin. Jak zapowiedział minister sportu i turystyki Witold Bańka, inwestycja ma istotne znaczenie dla polskiego sportu.

Obiekt sportowy dla dzieci i młodzieży został wpisany do programu Ministerstwa Sportu i Turystyki jako inwestycja strategiczna z punktu widzenia całego polskiego sportu – zaznaczył minister Witold Bańka.

„Musimy dbać o to, aby w polskim sporcie, w polskiej piłce było jak najwięcej młodych talentów. Abyśmy mieli sukcesy, młodzi muszą przede wszystkim trenować na właściwej infrastrukturze – powiedział Witold Bańka.

Dlatego resort gotów jest przeznaczyć na ten cel 30 mln zł. Nowy obiekt ma być najlepszym i największym centrum sportowym dla młodzieży w województwie zachodniopomorskim. Będzie składał się z kilku boisk, szatni, trybun oraz pomieszczeń dla trenerów.

Jak wskazał poseł Prawa i Sprawiedliwości Joachim Brudziński, dostęp do kompleksu otrzyma każde dziecko.

„Niezależnie od tego, czy mieszka w Szczecinie, Łobzie, Stargardzie, Gryfinie czy w Wałczu, chcemy, aby miało ono te same możliwości dostępu do infrastruktury sportowej” – podkreślił Joachim Brudziński.

Wsparcie nowego centrum sportowego nie jest jednak jedynym takim przedsięwzięciem w tym regionie.

„Rok 2016 i 2017 to około 33 mln zł. Dzięki tym środkom temu dofinansowaniu ze strony MSiT mamy ok. 40 nowych obiektów w woj. zachodniopomorskim” – dodał Witold Bańka.

Według wstępnych planów, rozstrzygnięcie przetargów na wykonawcę centrum sportowego w Szczecinie ma nastąpić w przyszłym roku. Budowa potrwa trzy lata.

TV Trwam News/RIRM

drukuj