fot. PAP/Marcin Bielecki

Szczecin: Z. Ziobro poparł kandydata Solidarnej Polski w wyborach do Sejmu

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro udzielił w piątek w Szczecinie poparcia Dariuszowi Mateckiemu, kandydatowi Solidarnej Polski w wyborach do Sejmu, startującemu z 15 miejsca na liście PiS. Szef MS zaznaczył, że program Zjednoczonej Prawicy jest „przewidywalny”.

Szef resortu sprawiedliwości powiedział w piątek dziennikarzom, że „programem dobrej zmiany jest realizacja strategii polskiej wersji państwa dobrobytu”.

„Chcemy, aby Polacy dużo lepiej zarabiali, aby życie Polaków było na znacznie wyższym poziomie” – powiedział Zbigniew Ziobro.

Stwierdził, że w przeciwnym razie młodzi, dobrze wykształceni ludzie będą wyjeżdżać z Polski, „a na to nie możemy sobie pozwolić”.

„Chcemy, aby Polacy mieli przekonanie, że tutaj, w Polsce mogą się rozwijać. Dlatego nasz rząd konsekwentnie przez ostatnie cztery lata realizował program, który zobowiązał się wykonać przed czterema laty” – dodał Zbigniew Ziobro.

Jako przykłady podał m.in. wprowadzenie świadczenia 500 plus na pierwsze dziecko i trzynastą emeryturę.

Zaznaczył, że program Zjednoczonej Prawicy to „rozwój gospodarki, praworządne państwo, które dba o to, aby pieniądze nie wpływały do mafii vatowskich czy mafii paliwowych i to jest roztropny i sprawiedliwy podział dochodu narodowego”.

„Program Zjednoczonej Prawicy jest programem przewidywalnym, jest programem, który konsekwentnie, krok po kroku chcemy zrealizować” – zaznaczył minister sprawiedliwości.

Podkreślił, że aby realizować program, potrzeba ludzi „zaangażowanych, dynamicznych, gotowych do ciężkiej pracy w polskim parlamencie”.

„Te wszystkie cechy, kwalifikacje posiada pan Dariusz Matecki” – powiedział Zbigniew Ziobro.

Trzydziestoletni radny miejski Dariusz Matecki, wcześniej zatrudniony w Ministerstwie Sprawiedliwości i odpowiedzialny za media społecznościowe resortu, po raz pierwszy startuje do parlamentu. Podczas konferencji prasowej zaznaczył, że jako przedsiębiorca wie „czego potrzebują drobni przedsiębiorcy”. Oznajmił, że tymi kwestiami chce się zajmować w przypadku uzyskania mandatu posła. Wskazał też, że zamierza „wspierać dalszą reformę wymiaru sprawiedliwości”.

„Zaostrzanie przepisów karnych w stosunku do tych najgroźniejszych przestępców to – uważam – jedna z najważniejszych dobrych zmian, które miały miejsce w ciągu ostatnich czterech lat” – podkreślił.

Dodał, że chciałby też „realizować politykę historyczną” miasta Szczecina.

Zbigniew Ziobro odniósł się też do sprawy podejrzenia molestowania 11-letniej dziewczynki w Koszalinie; w piątek aresztowany został 39-letni bezdomny Adam G.

„Mam nadzieję, że w przyszłości uda się wprowadzić zmiany w zakresie kodeksu karnego, gdzie tego rodzaju zachowania będą znacznie surowiej karane” – podkreślił.

Dodał, że chciałby, aby udało się tak zmienić polskie prawo, by „ludzi niebezpiecznych, którzy stanowią zagrożenie dla dzieci, można było izolować na długie, długie lata”.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl