fot. https://twitter.com/SPORT_GOV_PL

Ministerstwo Sportu i Turystyki dofinansuje prozdrowotne półkolonie wakacyjne

Trwa nabór wniosków do programu wsparcia prozdrowotnych wakacyjnych półkolonii. Pierwsza tura zgłoszeń zakończy się 12 czerwca. Ministerstwo Sportu i Turystyki przeznacza na ten cel 50 milionów złotych.

Prowadzony jest nabór wniosków do programu wsparcia prozdrowotnych półkolonii wakacyjnych. Ministerstwo Sportu i Turystyki przeznacza na ten cel 50 milionów złotych. Program będzie polegał na dofinansowaniu organizacji półkolonii dla dzieci w okresie wakacyjnym w taki sposób, aby obligatoryjnie zawierały minimum trzy godziny treningu sportowego dziennie. Dodatkowo w tygodniowym cyklu muszą znaleźć się zajęcia ze specjalistami w temacie zdrowia – z dietetykami, z fizjoterapeutami i z psychologami.

Główne cele programu to aktywizacja fizyczna dzieci i młodzieży – powiedział szef resortu sportu, Kamil Bortniczuk.

– Program będzie polegał na dofinansowaniu organizacji półkolonii dla polskich dzieci w okresie wakacyjnym w taki sposób, aby obligatoryjnie zawierały one minimum godziny treningu sportowego dziennie oraz w całym tygodniowym zajęcia ze specjalistami w temacie zdrowia najmłodszego pokolenia, czyli dietetykami, zajęcia z fizjoterapeutami oraz zajęcia z psychologiem – wiemy, że mamy problem cywilizacyjny związany z ze zdrowiem psychicznym, kondycją psychiczną dzieci – mówił Kamil Bortniczuk.

Ministerstwo Sportu i Turystyki szacuje, że w ramach programu dofinansowanych zostanie 10 tys. grup. Pierwsza tura zgłoszeń zostanie zamknięta 12 czerwca, natomiast rozstrzygnięcia zostaną ogłoszone 23 czerwca.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl