B. Szydło: Obecny rząd realizuje nie tylko duże inwestycje, ale i te które mają służyć lokalnym społecznościom

Obecny rząd realizuje nie tylko duże inwestycje, ale i te które mają służyć lokalnym społecznościom – powiedziała premier Beata Szydło, która wzięła udział w otwarciu wielofunkcyjnego boiska sportowego w Przecieszynie.

Prezes Rady Ministrów wraz z ministrem sportu i turystyki Witoldem Bańką wzięła udział w uroczystym otwarciu wielofunkcyjnego boiska sportowego w Przecieszynie w woj. małopolskim.

Premier Beata Szydło podkreśliła, że nowopowstały obiekt ma służyć nie tylko rozwojowi kultury fizycznej, ale ma być miejscem budowania wspólnoty.

– To jest przykład tego, że wspólnie można zrobić bardzo wiele nawet w tak małych miejscowościach i tak małych społecznościach, jak nasza. Ten program, w ramach którego powstała modernizacja naszego boiska, jest przykładem tego, że rząd realizuje takie inwestycje, które mają służyć lokalnym społecznościom. Nie tylko te duże inwestycje, ale właśnie takie obiekty sportowe, które w małych społecznościach mają służyć rozwojowi nie tylko kultury fizycznej, nie tylko temu, żeby można było na nich organizować imprezy lokalne, ale mają być takim miejscem, w którym spotyka się młodzież, dzieci, dorośli i są razem – powiedziała premier Beata Szydło.

Minister Witold Bańska zapowiedział, że podobne obiekty będą powstawały w innych częściach Polski. Dofinansowanych ma zostać ok. 2,5 tys. sportowych inwestycji.

– W przeciągu czterech lat możemy mówić o tym, że kwotą prawie 1 mld 700 mln zł zostanie dofinansowanych co najmniej 2,5 tys. inwestycji sportowych w całej Polsce – hal, stadionów, boisk, ale także takich małych boisk wielofunkcyjnych w miejscowościach, w których niejednokrotnie rodzą się talenty i poznają piękno i smak sportu – powiedział minister Witold Bańka.

Wielofunkcyjne boisko sportowe w Przecieszynie powstało przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 im. Wandy Chotomskiej. Połowę kosztów inwestycji pokrył Ludowy Klub Sportowy w Przecieszynie. Druga część pochodzi z funduszu ministerialnego.

RIRM

drukuj