fot. PAP/Roman Zawistowski

M. Morawiecki: Naprawa państwa to także polityka rozwojowa

Premier Mateusz Morawiecki wziął udział w uroczystym podpisaniu umowy  na modernizację linii kolejowej nr 16 na odcinku Ozorków – Łęczyca. Szef rządu przebywa dziś w Łodzi.

Inwestycja w infrastrukturę na ziemi łódzkiej wpisuje się w Program Modernizacji Linii Kolejowych. Premier Mateusz Morawiecki przypomniał, że obecnie w Polsce mamy około 19 tys. km szlaków  kolejowych. Jeszcze w 1989 roku było ich 30 tys. km.

Odtwarzanie zaniedbanych odcinków torów to, jak wskazał prezes Rady Ministrów, jeden z priorytetów rządu.

-­ Naprawa państwa to nie tylko polityka społeczna, to nie tylko zmniejszanie nierówności – tak szczególnie widoczne tutaj w województwie łódzkim – ale to właśnie polityka rozwojowa. Polityka rozwojowa poprzez wsparcie różnego rodzaju projektów, programów infrastrukturalnych z programem kolejowym na czele. To wydatki bez precedensu, które powinny w ciągu kilku lat zdecydowanie zmienić możliwości komunikacyjne – mówił Mateusz Morawiecki.

Wizyta premiera Mateusza Morawieckiego w Łodzi ma związek z konwencją samorządową Prawa i Sprawiedliwości w łódzkiej specjalnej strefie ekonomicznej. Po niej szef rządu uda się do Zduńskiej Woli i Wielunia.

RIRM

drukuj