fot. https://twitter.com/UOKiKgovPL

UOKiK: W 2020 r. Inspekcja Handlowa zakwestionowała ponad jedną czwartą z blisko 2,5 tys. partii odzieży

Inspekcja Handlowa w 2020 roku skontrolowała prawie dwa i pół tysiąca partii odzieży. Zakwestionowała ponad jedną czwartą (25,8 proc) partii ubrań, czyli prawie taki sam odsetek jak w 2019 roku (26,6 proc.) – poinformował UOKiK w komunikacie.

Jak poinformował w komunikacie UOKiK, w 2020 r. Inspekcja Handlowa skontrolowała prawie dwa i pół tysiąca partii odzieży.

Jak poinformował UOKiK, inspektorzy przebadali m.in. oznakowanie produktów włókienniczych. Zakwestionowali 416 partii odzieży ze względu na niezgodne z przepisami nazywanie włókien wymienionych w składzie surowcowym oraz 32 partii ze względy na brak informacji o składzie surowcowym. Dodatkowo zakwestionowano 115 partii produktów ze względu na inne nieprawidłowości związane z oznakowaniem, np. błędne określanie dzianiny i tkaniny.

„Badania laboratoryjne wykazały, że najgorzej wypadły garnitury, marynarki i koszule” – napisano w komunikacie UOKiK.

Urząd poinformował, że w związku ze stwierdzonymi nieprawidłowościami wojewódzcy inspektorzy IH wydali 139 decyzji administracyjnych, na mocy których zobowiązano przedsiębiorców do zwrotu poniesionych kosztów badań w wysokości ponad 111 tys. zł.

PAP

drukuj