UOKiK sprawdza klauzule informacyjne operatorów komórkowych

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wszczął postępowania wyjaśniające dotyczące wprowadzonych przez trzech operatorów komórkowych klauzul inflacyjnych. Postępowania prowadzone są w sprawie Orange Polska, P4 i T-Mobile Polska.

Prezes UOKiK, Tomasz Chróstny, powiedział, że środowisko ekonomiczne sprawia, iż przedsiębiorcy podejmują działania mogące oddziaływać finansowo na konsumentów. Dodał, że zmiany istotnych elementów trwającego zobowiązania nie zawsze są dopuszczalne. Dlatego – jak poinformował – wszczął postępowania wyjaśniające.

– Istotne jest, aby konsumenci wiedzieli, jakie są zasady, na podstawie których mają być świadczone usługi w ramach umowy terminowej i mieli świadomość, jaką cenę będą płacić za usługi telekomunikacyjne. Wprowadzone przez Telekom klauzule do umów, które pozwalają im na podniesie cen o poziom inflacji, zostaną przez nas sprawdzone pod kątem abuzywności i naruszania zbiorowych interesów konsumentów – zaznaczył Tomasz Chróstny.

Urząd przypomniał, że postępowania wyjaśniające w sprawie operatorów mogą skutkować postawieniem zarzutów i nałożeniem kary w wysokości do 10 proc. obrotu.

UOKiK przygląda się wprowadzaniu klauzul inflacyjnych również w innych sektorach gospodarki.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl