fot. www.gov.pl

Unia Europejska chce zredukować Polskę do państwa peryferyjnego

Solidarna Polska alarmuje, że zmiany unijnego traktatu, do których dąży w Parlamencie Europejskim także nasza opozycja, spowodują zredukowanie roli Polski do peryferyjnego państwa.

Podczas konferencji w Sejmie, europoseł Patryk Jaki zaznaczył, że aktualnie toczy się najbardziej fundamentalna dyskusja o przyszłość Polski.

Jak dodał, jeżeli zmiany w Traktacie Lizbońskim procedowane obecnie w Unii Europejskiej zostaną przyjęte, Polsce będzie można narzucić wszystko wbrew jej woli.

Zarówno Unia Europejska, jak i część polskich polityków chcą zredukować rolę naszego państwa do kraju, który nie będzie miał prawa prowadzić własnej polityki – powiedział Patryk Jaki.

– Na przykład komisja AFET postuluje – zostało to już przegłosowane – zniesienie jednomyślności we wspólnej polityce zagranicznej, bezpieczeństwa i wprowadzenia autonomii dyplomacji Unii Europejskiej. Komisja ECON postuluje wprowadzenie euro jako waluty całej Unii Europejskiej. Postuluje również zniesienie prawa weta w obszarze podatkowym. To jest fundamentalna sprawa dla polskiego państwa, ponieważ oni dążą do harmonizacji podatków całej Unii Europejskiej. Polska ma na przykład dużo niższe podatki niż wiele zachodnich państw. Jeżeli Polska zostanie zmuszona do podniesienia tych podatków, w taki sposób, żeby miała podatki takie jak Niemcy czy Francja, to polska gospodarka straci swoją konkurencyjność, atrakcyjność – podkreślił Patryk Jaki.

Inne szkodliwe zmiany, które w komisjach Parlamentu Europejskiego popierają m.in. europosłowie PO, dotyczą zniesienia weta w sprawie polityki socjalnej, czy oddania lasów w kompetencje Unii Europejskiej.

Propozycje zakładają też oddanie uprawnień w obszarze zdrowia i edukacji oraz dopisanie do praw podstawowych tzw. aborcji i karanie za negowanie ideologii gender.

Solidarna Polska podkreśliła, że zmiany w Traktacie forsują ideę państwa federalnego. Najprawdopodobniej w maju Parlament Europejski będzie decydował o ostatecznym kształcie nowego prawa o Unii Europejskiej.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl