twitter.com/ABartkowiak_PSP/

Polscy strażacy przedłużają misję w Turcji

Polscy strażacy przedłużają misję w Turcji. Pozostaną tam co najmniej do czwartku 16 lutego. Wcześniej planowano, że akcja potrwa do poniedziałku. Rzecznik komendanta głównego PSP, Karol Kierzkowsk, wskazał, że mimo niesprzyjającej pogody nadal jest szansa na odnalezienie żywych ludzi.

Grupa ratownicza HUSAR Poland – czyli 76 strażaków i osiem wyszkolonych psów – do Turcji wyleciała w poniedziałek wieczorem.

We wtorek po południu rozpoczęła poszukiwania ludzi uwięzionych pod gruzami w tureckim mieście Besni, gdzie wskutek trzęsienia ziemi zawaliło się blisko trzydzieści domów.

Dotychczas polskim strażakom udało się ocalić jedenaście osób. Rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej, Karol Kierzkowski, wskazał, że w dalszym ciągu są nadzieje na odnalezienie żywych ludzi.

– Jest jeszcze potrzebnych wiele ekip ratowniczych. Jest jeszcze wiele miejsc do przeszukania. Tutaj jest dobry prognostyk, bo mimo chłodu i mrozu mamy jeszcze szanse na odnalezienie osób żywych. To, czego obawialiśmy się najbardziej to zimne i chłodne noce, ale okazuje się, że w tych przestrzeniach, gdzie są osoby zagruzowane, ta temperatura nie jest taka niska. Dzięki temu ludzie mogą przeżyć. Oczywiście tutaj będą jeszcze dochodziły takie czynniki jak brak pożywienia, wody, urazy i jest pod gruzami, więc tym bardziej musimy się spieszyć, by jak najwięcej terenów sprawdzić, przeszukać i uratować – powiedział Karol Kierzkowski.

Do Besni dotarli także polscy ratownicy górniczy. W poniedziałek Turcję i Syrię nawiedziły trzęsienia ziemi. Według ostatnich danych liczba ofiar śmiertelnych kataklizmu przekroczyła 21 tys. osób.

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl