[TYLKO U NAS] R. Milczarski: CPK to szansa na zintegrowanie Środkowej Europy pod skrzydłami Polski

Dzięki Centralnemu Portowi Komunikacyjnemu mamy szansę być wiodącym przewoźnikiem lotniczym w Europie Środkowej; to szansa na zintegrowanie całej Środkowej Europy pod naszymi skrzydłami – akcentował Rafał Milczarski, prezes LOT-u, w rozmowie z redakcją TV Trwam News.

Rafał Milczarski powiedział, że Polska ma naturalne dążenie i ciążenie mniejszych krajów, bo jest najbardziej ludnym i największym krajem Środkowej Europy.

– Bardzo ważne jest, by to wykorzystać. W tym rejonie Europy mieszka 180 mln ludzi. Jest 15 miast powyżej 1 mln ludzi, więc jest to kolosalna szansa, której nie wolno nam zmarnować. To szansa na zintegrowanie całej Środkowej Europy pod naszymi skrzydłami. Dzięki temu portowi mamy szansę być wiodącym przewoźnikiem lotniczym w Europie Środkowej – zaznaczył prezes Polskich Linii Lotniczych LOT.

Rozmówca TV Trwam wskazał, że tegoroczne wyniki LOT-u są najlepsze w historii.

– Na koniec września 2017 roku mamy wynik EBIT na poziomie 267 mln zł i taki również wynik netto. Na koniec 2017 roku spodziewamy się wyniku w okolicach 300 mln zł. Myślę, że to będzie znakomita wiadomość dla Polskich Linii Lotniczych LOT. Jest to kolejny dobry rok dla LOT-u. Bardzo istotne jest, że to cały czas jest proces, który trwa – mówił Rafał Milczarski.

Obecnie istniejące lotnisko Okęcie jest za małe, by odpowiedzieć na popyt, który jest w tym momencie zaspokajany podażą naszych usług – zwrócił uwagę.

– Zostało zbudowane bez specjalnej wyobraźni, nie jest to lotnisko sieciowe, ale zbudowane pod potrzeby linii lotniczej, która dowozi pasażerów do innych hubów, a nie tworzy hub na swoim lotnisku. To był bardzo duży błąd wynikający z niewłaściwych założeń rozwojowych LOT-u jako firmy, pewnie też z braku ambicji i przekonania, że jesteśmy za mali, z pewnością nam się nie uda itd. Ja jednak uważam, że nie jesteśmy za mali, a Polacy to bardzo utalentowany naród i mamy szansę bardzo się rozwinąć. Środek ciężkości Europy będzie się przesuwał w kierunku Polski, ponieważ potencjał gospodarczy i polityczny będzie zdecydowanie wzrastał w najbliższych latach – oznajmił prezes LOT-u.

Rafał Milczarski poinformował, iż decyzja rządu Prawa i Sprawiedliwości o budowie CPK ma przełomową wartość.

– Decyzja rządu o budowie Centralnego Portu Komunikacyjnego ma dziejowe znaczenie nie tylko dla LOT-u jako firmy, ale przede wszystkim dla Polski jako kraju. Ma szansę w fundamentalny sposób zmienić system transportowy w kraju, zakończyć wykluczenie regionów – podkreślił prezes Polskich Linii Lotniczych LOT.

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl