[TYLKO U NAS] Ks. prof. Oko: Zachód posiada media niemal w 100 proc. takie jak „Gazeta Wyborcza”

Media są podstawą – najważniejsze jest budować prawdziwe media; to jest wielkie dzieło o. dr. Tadeusza Rydzyka, które dokonało się w Toruniu – mówił w czwartkowych „Aktualnościach dnia” na antenie „Radia Maryja” ks. prof. Dariusz Oko – teolog i filozof.

Św. Maksymilian mówił, że możemy budować wiele wspaniałych Kościołów, ale jeżeli nie będziemy mieć mediów, to one będę puste. Media mają często ogólny wpływ na ludzi większy niż Kościół, czy rodzina. Media w parę miesięcy mogą zburzyć to, co Kościół i rodzina budują przez lata – wskazał ks. prof. Dariusz Oko.

Gość „Aktualności dnia” zaznaczył, że niemieckie media umierają. Niemcy umierają – starają się państwem muzułmańskim – podkreślił.

W Niemczech niestety 99 proc. mediów mówi to samo co „Gazeta Wyborcza”. Ta nienawiść, która jest w „Gazecie Wyborczej” do Kościoła, do Polski tutaj jest 1:1 powtarzana – mówił ks. prof. Dariusz Oko.

Filozof dodał, że Kanclerz Niemiec Angela Merkel nie posiada rzeczywistych informacji nt. aktualnej sytuacji w Polsce, dlatego wypowiada się w niewłaściwy sposób.

Pani Merkel ma wiadomości tylko z rodzaju „Gazety Wyborczej”. Tutaj nic dobrego o Polsce, o polskim rządzie się nie mówi. To jest nieustanny atak (…) Kraje Europy Zachodniej takie jak: Francja, Niemcy, Szwecja, Anglia posiadają media niemal w 100 proc. takie, jak „Gazeta Wyborcza”, na tym poziomie występuje zakłamanie i nienawiść – tłumaczył ks. prof. Dariusz Oko.

Odnosząc się do kryzysu uchodźczego i polityki Unii Europejskiej wobec Polski zaznaczył, że kwestia przyjmowania uchodźców jest indywidualna i inne państwa nie powinny się mieszać w decyzje polskiego rządu.

Jeżeli to jest takie ubogacenie, to dlaczego tego ubogacenia nie chcą zachować dla siebie? Dlaczego chcą nas zmusić do przyjęcia milionów muzułmanów? Widać, jak oni kłamią – ocenił ks. prof. Dariusz Oko.

Islam to jest religia przemocy, gwałtu. To są oczywiste dane i należy sobie z tego zdawać sprawę, że takie są plany muzułmanów – podsumował gość „Aktualności dnia”.

RIRM

 

drukuj