Przygotowania do odpustu w toruńskim sanktuarium

Trwają przygotowania do odpustu w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu. Wieczornej Eucharystii z udziałem młodzieży i studentów przewodniczył ks. prof. Dariusz Oko.

W homilii ks. prof. Oko nawiązał do konfliktu pomiędzy cywilizacją życia i śmierci, o którym mówił św. Jan Paweł II. Kapłan odniósł się w tym kontekście do sytuacji w Niemczech.

Dzisiaj w Niemczech około 3 razy więcej osób chodzi do domów publicznych niż do kościołów. To właściwie pokazuje, co dzieje się w Europie i na czym wygląda cywilizacja śmierci i cywilizacja życia. W Hamburgu można bardzo dobrze zaobserwować co dzieje się z Europą i dlaczego są tak mocne ataki na Polskę. Bo tak głęboko się różnimy! Polska jest krajem najbardziej wierzącym w Europie, gdzie Chrystus (…) jest Panem. Natomiast dla tych ludzi, którzy chodzą do domów publicznych, bożkiem stała się raczej przyjemność, stał się nim seks. To jest fundamentalna różnica – wskazał ks. Dariusz Oko.

Wcześniej w południe w toruńskim sanktuarium sprawowana była Msza św. wotywna z udziałem chorych i niepełnosprawnych połączona z obrzędem namaszczenia chorych.

Odpust w Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu odbędzie się w sobotę 22 października. Tego samego dnia Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej zainauguruje kolejny rok swojej działalności.

 

RIRM

drukuj