fot. Monika Bilska

Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji w Toruniu zachęca do udziału w inicjatywie „Modlitwa i post” w intencji Ojczyzny

Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu zaprasza do udziału w inicjatywie „Modlitwa i post” w intencji Ojczyzny.  

Akcja rusza 8 września i jest podejmowana przed jesiennymi wyborami do parlamentu. Inicjatywa modlitewna polega na poście o chlebie i wodzie w intencji dobrych wyborów dla Polaków. Post należy przestrzegać w wybranym, jednym dniu w tygodniu do 13 października.

O. Andrzej Laskosz CSsR, kustosz toruńskiego sanktuarium, zachęca też do udziału we Mszy św. w dniu podjęcia postu.

– Posłowie i senatorowie – jakże ważne to osoby. Chcemy włączyć się w tę inicjatywę tego jednego dnia, bo cóż to jest jeden dzień, że poszczę w tym dniu. Również bardzo zapraszam, by pójść na Mszę św., by Komunię św. ofiarować właśnie w intencji Ojczyzny i tego wszystkiego, co będziemy przeżywać 13 października, kiedy będą już dokonywane wybory do parlamentu polskiego. Dlatego bardzo serdecznie zapraszam. 8 września w niedzielę, czyli w święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, rozpoczynamy i zakończymy 13 października – informuje o. Andrzej Laskosz CSsR.    

Wierni, którzy chcą włączyć się we wspólną modlitwę i post w intencji Ojczyzny, mogą się zgłaszać do toruńskiego sanktuarium pod nr telefonu 693 168 247.

Inicjatywa „Modlitwa i post” była też podejmowana przed majowymi wyborami do Parlamentu Europejskiego. Włączyło się w nią ponad 10 tys. osób.

RIRM

drukuj